Na Republičkom takmičenju Elektrostruke, održanom u našoj školi 18.maja, iz oblasti autoelektrike i dijagnostike naši učenici osvojili su sledeći plasman:

U kategoriji Elektrotehničar:

učenik Radovan Golubović E 32 osvojio je 1. mesto,

učenik Slaviša Vasić E32 osvojio je 1. mesto ekipno.

Škola je osvojila 1. mesto u Republici, kao i njihov mentor Dejan Prvulović.

U kategoriji Autoelektričar:

učenik Mirko Babić E33  osvojio je 1. mesto,

učenik Dragan Žujović E33 osvojio je 3.mesto.

Ekipno škola je osvojila 1. mesto.

Mentor Milorad Živanović proglašen je za najboljeg mentora.

Na Republičkom takmičenju mašinskih škola u Čačku naši učenici su ostvarili sledeće rezultate:

Autolimari:

Etemi Zihad 8.mesto

Misini Semir 10.mesto

Bravari:

Ivan Đorđević 13. mesto

Učenike su pripremali nastavnici: Simonović Ljilja, Jerković Steva, Vlada Olbina, Ilijev Veličko.

Na međuokružnom takmičenju, 17. maja u rukometu, osvojili smo 1. mesto i plasirali se na Republičko takmičenje trener je bio prof. Miloš Živojinović.

PRVENSTVO BEOGRADA U RUKOMETU ZA SREDNJE ŠKOLE 2012/13.

Ekipa Tehničke škole GSP osvojila je 1. mesto na opštinskom takmičenju u rukometu koje je bilo održano na terenima Treće beogradske gimnazije.

U polufinalu je pobeđena Treća beogradska gimnazija a u finalu Četrnesta beogradska gimnazija.

Na gradskom takmičenju koje je bilo održano na terenima rukometnog kluba BASK osvojeno je 1. mesto.

U prvoj utakmici savladana je Šesta beogradska gimnazija, u drugoj utakmici savladana je Građevinska škola sa Zvezdare.

Drugog dana takmičenja u polufinalu savladana je ekipa Sportske gimnazije, posle boljeg izvođenja penala, jer je utakmica završena nerešenim rezultatom 21:21.

U finalu je savladana ekipa Druge ekonomske škole rezultatom 25:19.

U ekipi TŠ GSP najviše su se istakli Stevan Sretenović I Nikola Puletić, koji je bio najbolji pojedinac polufinalnog susreta.

S42

Na sportskoj Olimpijadi, koja je održana u Sremskoj Mitrovici, od 9. do 15. maja 2012. godine, naši rukometaši su osvojili III  mesto.

April 2012.godine

XIX Takmičenje srednjih saobraćajnih škola Srbije u Kraljevu donelo je veliki uspeh našoj školi.

Učenici tehničke škole GSP ostvarili su zapažene rezultate i osvojili 3. mesto u konkurenciji vozača „B“ kategorije, 2. mesto u konkurenciji vozača „C“ kategorije i tako u konačnom plasmanu došli do ukupne pobede i 1. mesta u ekipnoj konkurenciji.

Veliki trud i rad učenika i nastavnika naše škole na pripremi za ovo takmičenje doveli su do najboljeg rezultata u poslednjih nekoliko godina. Time je produžen niz zapaženih plasmana na takmičenjima i dokazan kvalitet i stručnost naših učenika.

Na oblasnom takmičenju mašinskih škola, koje je održano 20.04.2012.godine u Saobraćajno – tehničkoj školi u Zemunu, naši učenici su ostvarili veoma dobre rezultate:
U kategoriji Bravar osvojeno je prvo i drugo mesto, u kategoriji Autolimar osvojeno je prvo i treće mesto, u kategoriji  Automehaničar  osvojeno je peto i šesto mesto.