Такмичења

На Републичком такмичењу Електроструке, одржаном у нашој школи 18.маја, из области аутоелектрике и дијагностике наши ученици освојили су следећи пласман:

У категорији Електротехничар:

ученик Радован Голубовић Е 32 освојио је 1. место,

ученик Славиша Васић Е32 освојио је 1. место екипно.

Школа је освојила 1. место у Републици, као и њихов ментор Дејан Првуловић.

У категорији Аутоелектричар:

ученик Мирко Бабић Е33  освојио је 1. место,

ученик Драган Жујовић Е33 освојио је 3.место.

Екипно школа је освојила 1. место.

Ментор Милорад Живановић проглашен је за најбољег ментора.

На Републичком такмичењу машинских школа у Чачку наши ученици су остварили следеће резултате:

Аутолимари:

Етеми Зихад 8.место

Мисини Семир 10.место

Бравари:

Иван Ђорђевић 13. место

Ученике су припремали наставници: Симоновић Љиља, Јерковић Стева, Влада Олбина, Илијев Величко.

На међуокружном такмичењу, 17. маја у рукомету, освојили смо 1. место и пласирали се на Републичко такмичење тренер је био проф. Милош Живојиновић.

ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА У РУКОМЕТУ ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ 2012/13.

Екипа Техничке школе ГСП освојила је 1. место на општинском такмичењу у рукомету које је било одржано на теренима Треће београдске гимназије.

У полуфиналу је побеђена Трећа београдска гимназија а у финалу Четрнеста београдска гимназија.

На градском такмичењу које је било одржано на теренима рукометног клуба БАСК освојено је 1. место.

У првој утакмици савладана је Шеста београдска гимназија, у другој утакмици савладана је Грађевинска школа са Звездаре.

Другог дана такмичења у полуфиналу савладана је екипа Спортске гимназије, после бољег извођења пенала, јер је утакмица завршена нерешеним резултатом 21:21.

У финалу је савладана екипа Друге економске школе резултатом 25:19.

У екипи ТШ ГСП највише су се истакли Стеван Сретеновић И Никола Пулетић, који је био најбољи појединац полуфиналног сусрета.

С42

На спортској Олимпијади, која је одржана у Сремској Митровици, од 9. до 15. маја 2012. године, наши рукометаши су освојили III  место.

Април 2012.године

XIX Такмичење средњих саобраћајних школа Србије у Краљеву донело је велики успех нашој школи.

Ученици техничке школе ГСП остварили су запажене резултате и освојили 3. место у конкуренцији возача „Б“ категорије, 2. место у конкуренцији возача „Ц“ категорије и тако у коначном пласману дошли до укупне победе и 1. места у екипној конкуренцији.

Велики труд и рад ученика и наставника наше школе на припреми за ово такмичење довели су до најбољег резултата у последњих неколико година. Тиме је продужен низ запажених пласмана на такмичењима и доказан квалитет и стручност наших ученика.

На обласном такмичењу машинских школа, које је одржано 20.04.2012.године у Саобраћајно – техничкој школи у Земуну, наши ученици су остварили веома добре резултате:
У категорији Бравар освојено је прво и друго место, у категорији Аутолимар освојено је прво и треће место, у категорији  Аутомеханичар  освојено је пето и шесто место.