Veronauka i srpski jezik

Studenti Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, budući veroučitelji, učenici Tehničke škole GSP sa profesorima imali su 27. decembra 2016. godine jedinstvenu priliku da prisustvuju oglednom času književnosti i srpskog jezika i predmeta veronauke, što je bila horizontalna korelacija ova dva školska predmeta.

Učenici prve godine Odeljenja S13, saobraćajni tehničari, dobili su istraživačke zadatke i obrađivali ih na času. Iz tog plodonosnog rada, prikazali su u segmentima istorijat i sadržaj Starog i Novog zaveta. Ovim programom je rukovodila profesor književnosti i srpskog jezika gđa Višnja Šiljak-Trifunović.

U ovoj horizontalnoj korelaciji dva predmeta, književnosti i veronauke, veroučitelj ove škole Nenad Vujić je pripremio svojevrsno putovanje kroz Jerusalim praćeno video prezentaciojom. Kroz priču i slike  svi prisutni su prošli isti onaj put Sina Božjeg koji je i On prelazio sve do momenta svog Raspeća i Vaskrsenja, potom Vaznesenja.

Pročitajte ceo članak i pogledajte slike na sajtu Srpske Pravoslavne Crkve.

TV Hram – ogledni čas – veronauka i srpski jezik (Tehnička škola GSP)