Dan bezbednog Interneta

Ove godine se Dan bezbednog Interneta obeležava 7.februara.

Inicijativa je pokrenuta 2004. godine, u okviru projekta Evropske unije, pod nazivom Safe Borders (Bezbedne granice).
Dan bezbednog interneta obeležava se u više od 120 zemalja širom sveta a samo u Evropi u njemu učestvuje 21 hiljada škola i 19,5 miliona ljudi. Pod sloganom “Menjajte se i ujedinite za bolji internet” ove godine promoviše se bezbedna i pozitivna upotreba digitalnih tehnologija.

sid

U našoj zemlji se ovaj dan obeležava od 2008. godine, a zloupotrebom dece na internetu bavi se Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal, ali i MUP, koji uspešno interveniše u ovakvim slučajevima.

Naši učenici, svake godine, ovim povodom prave na časovima informatike panoe, da bi podsetili učenike na opasnosti koje vrebaju na Internetu, kao i na načine kako da se zaštite od elektronskog nasilja.

pano

Image036