Приредба поводом школске славе 27.01.2018.

Приредба поводом школске славе 27.01.2018.

Од октобра до јануара 2017/18. школске године формирана је драмска и музичка секција Техничке школе ГСП. Има ученика који учествују већ други или трећи пут у припремању представе, а има и оних који су се први пут окушали у овим уметничким и друштвеним активностима. Било је веома лепо и успешно. Деца су са лакоћом сарађивала међусобно и са наставницама које су са њима припремале представу.

Ово је велика ствар! Ученици су „ушли“ у историјске чињенице, научили текстове великих и знаменитих личности из наше историје, рецитовали и глумили, проучавали личности које су играли. Веома лепо су се прeплитали драмски и музички сегменти представе. Учествовали су и у костимографским и сценографским активностима.

Изродила су се нова пријатељства и нове љубави! Ово је била и прилика да се међусобно сретну, упознају, расправљају и мире, да без устурчавања искажу своје мисли и осећања, нарочито у тренуцима између две пробе, било да је у учионици или на бини.

Представу припремила и текст написала
Сања Вукобрат

За музику и хор у представи задужена
Тијана Аџић, проф. музичке културе

Надамо се снимку са приредбе ускоро, а до тад да документујемо фотографијама атмосферу са проба.

Снимак са приредбе: