Priredba povodom školske slave 27.01.2018.

Priredba povodom školske slave 27.01.2018.

Kategorija: Vesti

Od oktobra do januara 2017/18. školske godine formirana je dramska i muzička sekcija Tehničke škole GSP. Ima učenika koji učestvuju već drugi ili treći put u pripremanju predstave, a ima i onih koji su se prvi put okušali u ovim umetničkim i društvenim aktivnostima. Bilo je veoma lepo i uspešno. Deca su sa lakoćom sarađivala međusobno i sa nastavnicama koje su sa njima pripremale predstavu.

Ovo je velika stvar! Učenici su „ušli“ u istorijske činjenice, naučili tekstove velikih i znamenitih ličnosti iz naše istorije, recitovali i glumili, proučavali ličnosti koje su igrali. Veoma lepo su se preplitali dramski i muzički segmenti predstave. Učestvovali su i u kostimografskim i scenografskim aktivnostima.

Izrodila su se nova prijateljstva i nove ljubavi! Ovo je bila i prilika da se međusobno sretnu, upoznaju, raspravljaju i mire, da bez usturčavanja iskažu svoje misli i osećanja, naročito u trenucima između dve probe, bilo da je u učionici ili na bini.

Predstavu pripremila i tekst napisala
Sanja Vukobrat

Za muziku i hor u predstavi zadužena
Tijana Adžić, prof. muzičke kulture

Nadamo se snimku sa priredbe uskoro, a do tad da dokumentujemo fotografijama atmosferu sa proba.

Snimak sa priredbe: