Učenici posetili izložbu posvećenu Dijani Budisavljević

Kategorija : Vesti

08.06.2018. učenici Tehničke škole GSP posetili su multimedijalnu izložbu   „ Dijanina deca“  u Domu Vojske Srbije.
Posete je imala za cilj da se učenici upoznaju sa humanošću, plemenitošću i herojskim delom žene koja je organizovala najveću akciju spasavanja dece za vreme Drugog svetskog rata. Austrijanka Dijana Budisavljević organizovala je humanitarnu akciju u leto 1942 godine.

Učenici su kroz fotografije dnevničkih beleški Dijane Budisavljević, dokumentarne snimke, transportne liste i delove kartoteke saznali kako je ona sa svojim saradnicima spasavala decu iz Jasenovačkog logora.

Spasila je od sigurne smrti oko 12.000 dece, uglavnom srpske nacionalnosti iz logora Jasenovac. Od tog broja, preživelo je više od 7.500 dece.

Izložbu su posetili učenici odeljenja S11, S12 i S33.
Poseta je na učenike ostavila snažne utiske.

Posetu je organizovala nastavnica građanskog vaspitanja Jasminka Filipović.