Ученици посетили изложбу посвећену Дијани Будисављевић

Ученици посетили изложбу посвећену Дијани Будисављевић

08.06.2018. ученици Техничке школе ГСП посетили су мултимедијалну изложбу   „ Дијанина деца“  у Дому Војске Србије.
Посете је имала за циљ да се ученици упознају са хуманошћу, племенитошћу и херојским делом жене која је организовала највећу акцију спасавања деце за време Другог светског рата. Аустријанка Дијана Будисављевић организовала је хуманитарну акцију у лето 1942 године.

Ученици су кроз фотографије дневничких белешки Дијане Будисављевић, документарне снимке, транспортне листе и делове картотеке сазнали како је она са својим сарадницима спасавала децу из Јасеновачког логора.

Спасила је од сигурне смрти око 12.000 деце, углавном српске националности из логора Јасеновац. Од тог броја, преживело је више од 7.500 деце.

Изложбу су посетили ученици одељења С11, С12 и С33.
Посета је на ученике оставила снажне утиске.

Посету је организовала наставница грађанског васпитања Јасминка Филиповић.