Посета Историјском музеју Србије

Посета Историјском музеју Србије

Category : Вести

У среду 26.априла 2019.године ученици Техничке школе ГСП посетили су Истoријски музеј Србије у Београду. Ученици су имали прилику да уз стручно вођење погледају изложбу ''Крај Великог рата 1917-1918'', где су поред нових информација и аутентичних докумената и предмета, могли да испробају и виде разне светлосне и звучне ефекте, као и да применом технологије и виртуелне стварности на тренутак се нађу у неком другом времену и да се приближе дешавањима из последње две године Великог рата. У дригом делу музеја ученици су погледали још две изложбе – ''Ђорђе Чарапић Фусек, секретар Канцеларије краљевских ордена – Живот и дело'' и ''Знамења Првог светског рата''. Ученике организовала и у посету музеју водила наставница историје Данијела Савић Стаматовић. Фотографије можете погледати овде.