Огледни час у одељењу С44

Огледни час у одељењу С44

Дана 08.05.2019. наставница мотора и моторних возила  Сања Антић и наставница филозофије Гордана Крсмановић одржале су Огледни час у одељењу С44 од под називом” Теслино етичко схватање научних открића”.

Мотивација за час  је била потреба  да се ” споји неспојиво” и наизглед различити садржаји споје  у целину и на тај начин наставу учине  занимљивијом и целовитом са становишта хуманистичких наука и техничко-технолошких достигнућа.

Увођење новина се огледа у стварању међупредметних корелација и потенцирању вршњачког учења.

Лајт мотив часа су идеје из Теслиних текстова и његове аутобиографије” Моји изуми “који  тумаче не само са научног, него и филозофског становишта значај науке у савременом свету.

Ученицима је час био занимљив са становишта упознавања са богатим и необичним животом Николе Тесле и наравно  иновативним решењима у индустрији аутомобила данас ,који за основу имају Теслине патенте.

Часу је присуствовала   директорка школе и 18 наставника.Час се одржао у амфитеатру школе.

os os1 os3 os4

Гордана Крсмановић